Здавалося б, лише днями компанія «UKRAVIT» оголосила про відкриття першого в Україні R&D центру для досліджень та впроваджень інновацій – «Інституту здоров’я рослин». Та насправді сьогодні минає вже 2 роки з моменту, відколи він розпочав сприяти аграріям будувати свій бізнес за допомогою наукового підходу та інноваційних технологій. І кожен з тих, хто за цей час звернувся до нас, відчув якісні зміни у своїй праці.

Ми успішно співпрацюємо з великими, середніми та дрібними господарствами по всій Україні. Серед наших клієнтів багато успішних господарств, зокрема ТОВ «Успіх», ТОВ «ЗК ХОРС», СТОВ «Нива», ФГ «Ніна», ТОВ «Кемікал Елементс Юкрейн», ТОВ «Домантівське» та інші. Всі вони на власному досвіді оцінили підвищення продуктивності усіх виробничих процесів, яке гарантує застосування наших сервісів, порівняно з результатами, що вони мали до цього.

З 2019 по 2020 рр. ми відібрали близько 6 тис. проб і провели понад 30 тис. досліджень ґрунту, води, насіннєвого і рослинного матеріалу, ЗЗР і добрив та готової продукції для аграріїв з усієї України. Кожен наш клієнт отримав фахові рекомендації від наших спеціалістів, аби максимально ефективно скористатися отриманими результатами та втілити їх на своєму полі.

Крім того, за цей період ми суттєво розширили спектр досліджуваних зразків: якщо розпочинали ми цей рік, маючи в арсеналі лише дослідження ґрунту, води, рослинного матеріалу, добрив та пестицидів, то сьогодні до них додалися зернові та зернобобові культури, корми, комбікорми та комбікормова сировина, овочі, фрукти та плодоовочева продукція, мед і продукти бджільництва, олії, тваринні та рослинні харчові жири, а також визначення домішок чистих хімічних речовин і хімічних продуктів, ідентифікація та визначення залишків пестицидів у продукції та випробування насіння сільськогосподарських культур. Ідентифікацію пестицидів у продукції ми проводимо по 703 найменуваннях, визначення залишкової кількості пестицидів – по 240. Ми – єдині в Україні з такою базою найменувань по визначенню пестицидів. Тож тепер сільгоспвиробник може до звернутися до нас на будь-якому етапі сільськогосподарського циклу й упевнитися, що всі процеси відбуваються як слід, а результат – неодмінно принесе високий прибуток.

Щоб наші клієнти могли отримати максимально щедрі врожаї, мінімізувати виробничі затрати та при цьому – не нашкодити навколишньому середовищу, ми разом із нашими партнерами Skok Agro та Smart Farming допомагаємо їм впроваджувати технології точного землеробства. До ваших послуг – автоматичний відбір проб ґрунту, аналіз щільності ґрунту, аудит земельного банку, моніторинг стану посівів, метеомоніторинг, картографування врожайності та, звісно, агроскаутинг, аби контролювати усі процеси та своєчасно реагувати на виклики. З нами ви на 100% розкриєте потенціал свого господарства.

А щоб ви були певні в якості наших досліджень та їх відповідності міжнародним стандартам, ми у 2020 році отримали Атестат про акредитацію на відповідність вимог ДСТУ ISO/IEC 17025:2017 «Загальні вимоги до компетентності випробувальних лабораторій».

Що це означає? Акредитація є об’єктивним доказом того, що наші лабораторії працюють за найкращими світовими практиками, і, відповідно, є пріоритетними партнерами при виборі постачальників на державному і міжнародному ринках. Акредитація з ДСТУ ISO/IEC 17025:2017 забезпечує точні виміри і дослідження, а також сприяє впровадженню інноваційних рішень. Сертифікати, звіти з досліджень, свідоцтво про калібрування і рапорти з контролю, видані акредитованими органами і лабораторіями, визнаються скрізь. Крім того, така акредитація може відкрити доступ до експортних ринків Європи, США, Канади, Японії та інших країн світу.

Окрім сервісного напрямку, ми продовжуємо розвивати альтернативні напрямки вирощування продукції, які свого часу, ми сподіваємось, допоможуть подолати продовольчу кризу. На аеропоніці, у регульованих умовах, ми вирощуємо широкий спектр культур – перець, помідори, огірки, базилік, різні види салату, картоплю, кукурудзу, полуницю та багато іншого. Для кожної з цих культур ми розробили спеціальні добрива, в які входять усі необхідні їм для повноцінного росту та розвитку елементи. Й надалі плануємо продовжувати цю роботу.

Ми також беремо участь у міжлабораторних дослідженнях з різними НДІ України та світу, переймаємо досвід інших вчених і ділимося власним. Наші фахівці постійно навчаються, освоюють світові методики та технології, беруть участь у різноманітних семінарах, конференціях, круглих столах тощо. А щоб дізнатися, як усе «працює» у Європі та світі, наші вчені увійшли до першої в Україні робочої групи Global G.A.P. – міжнародної організації, яка визначає стандарти якості продуктів харчування по всьому світу.

Ми, як і кожен з вас, крок за кроком прямуємо до успіху. Адже на сьогоднішній день мало підтвердити факт проблематики – потрібно дослідити, вивчити та знайти рішення. Тільки так ми можемо попередити цю проблему наступного разу й не допустити її повторення у майбутньому.