Створюємо безконкурентний простір для озимих культур

Озимі ще не посіяли, а потенційна загроза їх повноцінному розвитку вже є. Йдеться про важкоконтрольовані види бур’янів, які можуть стати потужними конкурентами для культур – як на ранніх етапах вегетації, так і в подальшому. Тому фахівці компанії Ukravit нагадують про важливість «чистки» площ під майбутній посів озимих зернових і ріпака й рекомендують застосовувати для цього гербіциди суцільної дії.

«Як би ви не дбали про свої поля та скільки б гербіцидних обробок в сезон не проводили, доволі поширеними є багаторічні важкоконтрольовані бур’яни, для знищення яких потрібно докласти додаткові зусилля, – зазначає керівник агрономічного департаменту компанії Олександр Мигловець. – Такі види, як берізка польова, осот, будяк, пирій повзучий, хвощ польовий, ваточник сирійський та інші мають потужну розвинену кореневу систему і здатні утворювати нові рослини, кожна з яких є конкурентом для культур за світло, простір, вологу та елементи живлення. Тому влітку після збирання врожаю або в осінній період напередодні сівби я рекомендую провести «чистку» полів системними гербіцидами суцільної дії. Така обробка буде ефективною за рахунок того, що в цей період у більшості багаторічних бур’янів відбувається накопичення та відтік поживних речовин із вегетативної частини до кореневої системи, а отже гербіцид, який рухатиметься по рослинах разом із ними, забезпечить її повноцінне знищення і попередить повторне відростання з кореневої системи. Ваші поля буть чистими й готовими до початку посівної кампанії, а культури отримають сприятливі умови для росту та розвитку».

Віддати перевагу в агросезоні – 2023 Олександр радить гербіциду суцільної дії на основі гліфосату Гліфовіт Екстра (гліфосат, калійна сіль, 663 г/л у кислотному еквіваленті, 540 г/л). Ця діюча речовина, потрапляючи на поверхню бур’янів, розподіляються по всіх частинах рослини і рухається по флоемі до кореневої системи. Інгібування EPSP синтази призводить до припинення виробництва ароматичних амінокислот, необхідних для синтезу білків, внаслідок чого бур’ян гине.

Застосований в період інтенсивного росту сегетальної рослинності (але до початку цвітіння), Гліфовіт Екстра допомагає позбутися однорічних та багаторічних злакових і дводольних бур’янів, у тому числі важкоконтрольованих видів. А висока концентрація в гербіциді гліфосату дозволяє зменшити норму його витрати. При цьому гербіцид не має післядії на наступні культури у сівозміні та не накопичуються в об’єктах навколишнього природного середовища.