Один рік інновацій:

«Інститут здоров’я рослин» відзначає першу річницю

7 червня «Інститут здоров’я рослин» святкує свою першу річницю. Коли ми відкривали його у 2018 році, ми могли лише сподіватися, що він приноситиме аграріям і суспільству користь. Сьогодні ж, рік потому, можемо з упевненістю сказати, що нам це вдалося.

За рік роботи «Інститут здоров’я рослин» на 100 % виправдав своє позиціонування – центр досліджень і впроваджень інновацій. Бо співпрацюючи з нами, багато аграріїв вийшли на новий рівень господарювання і отримують щедрі врожаї, десятки вчених знайшли своє місце і реалізовують перспективні проекти, а молодь – знає, що їй є, чим пишатися, і бачить своє майбутнє не за кордоном, а тут, в Україні.

Ми займаємось науково-дослідною роботою із дослідження дії нових препаратів на культури, проводимо оцінку їхньої фітотоксичності, вивчаємо вплив на морфометричні показники рослин. Ми створюємо нові й вдосконалюємо нові формуляції препаратів і об’єднуємо їх у високоефективні системи, адаптовані до ґрунтово-кліматичних умов України. А щоб бути певними, що вони спрацюють, попередньо тестуємо їх у лабораторних і польових умовах.

Заглядаючи наперед, ми працюємо із альтернативними системами вирощування рослинної продукції: за рік в Інституті були запущені аеропонні установки, ми отримали наш перший врожай без ґрунту й ведемо дослідження з апробації добрив власного виробництва.

Агробіологічний сервіс, що надає Інститут, допомагає українським сільгоспвиробникам запроваджувати точне землеробство. За рік було проведено понад 3000 досліджень ґрунту, води, рослинного і насіннєвого матеріалу, пестицидів і готової продукції для замовників з усієї України. А прагнучи забезпечувати наших клієнтів комплексним сервісом, ми розширили спектр послуг – від оцінки окремих показників якості насіння до забезпечення супутникового моніторингу полів.

При цьому географія роботи Інституту не обмежується лише однією Україною. Його регулярно відвідують міжнародні делегації з Німеччини, Франції, Швейцарії. І всі вони як один стверджують, що «Інститут здоров’я рослин» – це великий крок вперед як для української, так і для світової науки, і не лише в сільському господарстві. Бо вже сьогодні ми ведемо спільні проекти у сферах агрохімії, фармакології та косметології з кращими світовими НДІ, переймаємо передовий світовий досвід і беремо участь у наукових розробках «без кордонів».

Все це можливо завдяки людям, які вірять у свою справу. Для вас працюють кращі українські науковці; вони постійно навчаються й підвищують свою кваліфікацію, співпрацюють із міжнародними науковими консультантами. У перспективі, сподіваємось, штат поповниться світовими українськими вченими, які покинули Батьківщину за роки Незалежності. Ми сприяємо репатріації кращих українців і формуванню потужного наукового потенціалу нашої держави.

Одночасно, ми даємо шанс талановитій молоді реалізувати свій потенціал. Ми співпрацюємо з провідними закладами вищої освіти України, серед яких – Національний університет біоресурсів та природокористування, Черкаський національний університет, Черкаський державний технологічний університет та інші. За цей рік ми запустили програму студентського стажування «Формула успіху», і її переможці вже проходять практику в лабораторіях Інституту та в польових умовах.

Ми не протиставляємо себе іншим науковим установам – ми віримо в єдину науку і спільну для всіх науковців справу: працювати для Процвітання своєї країни. І робимо це кожного дня.

Ми впевнені: майбутнє настає швидше, якщо рухатися йому назустріч. Ми свій шлях розпочали рівно рік тому – із відкриття «Інституту здоров’я рослин». І, попри всі складнощі, будемо йти тільки вперед.