Любите картопельку їсти – любіть її й доглядати. А як це краще зробити, підкажуть фахівці «UKRAVIT»: 16 серпня вони вже традиційно зібрали картоплярів з України та Білорусі на Волині у ФГ «Шегедин», щоб наочно продемонструвати їм свою майстерність у вирощуванні цього овоча.

Сказати, що в Україні картоплю вирощують усюди – не сказати нічного. Мабуть, немає українця, який хоч один раз в житті, а не брався за лопату – недарма ж у нашій країні цю культуру звуть «другим хлібом». Та вирощувати її, виявляється, не так вже й просто: тут треба враховувати кліматичні особливості регіону, погодні умови сезону, характеристики кожного окремого сорту та місце у сівозміні. Крім того, упродовж вегетації картоплі загрожують численні захворювання та шкідники; також вона сильно потерпає від забур’яненості, тому неодмінно вимагає застосування ґрунтових і страхових гербіцидів. Тому якщо хочете наприкінці сезону отримати гарний та якісний врожай, до вирощування потрібно підходити комплексно і застосовувати індивідуальні системи захисту й підживлення, радять експерти «UKRAVIT».

Щоб розробити таку систему, розпочинати необхідно із дослідження кожного елемента процесу вирощування. Над цим вже більше року працюють вчені «Інституту здоров’я рослин». На базі власного лабораторного комплексу за допомогою найкращого світового обладнання вони досліджують ґрунт, воду, посівний матеріал, добрива і засоби захисту рослин, готову продукцію та залишкову кількість пестицидів у найрізноманітніших зразках. Тільки так аграрій може бути певним в якості усіх технологічних операцій та, в кінцевому рахунку, – врожаю. Й підтвердженням цьому стали добірні бульби, вирощені за допомогою продуктів та сервісів «UKRAVIT», які українські та білоруські картоплярі змогли побачити та оцінити на власні очі, те, що зветься «щойно із землі».

Не менше зацікавлення гостей викликали й типові для цього сезону шкідники та хвороби, що уражували картоплю. Проти них фахівці компанії порадили проводити комплекс профілактичних і лікувальних заходів. Тож зіткнувшись із подібними проблемами у наступному сезоні, картоплярі будуть до них готові й зможуть дати відсіч усім можливим небезпекам.