Порушення сівозміни, відсутність обробітку ґрунту, недотримання технології вирощування, незбалансована система удобрення та недостатньо ефективний контроль бур’янів сприяють поширенню ґрунтових шкідників у посівах зернових культур. Щоб вони не нашкодили врожайності, фахівці компанії Ukravit радять контролювати їх системно. І розпочинати із захисту посівного матеріалу.

«Інсектицидне протруювання – перший і ключовий рівень, на якому в подальшому «надбудовуватимуться» інші обробки проти шкідників, – зазначає керівник департаменту агротехнологій компанії Олександр Мигловець. – Адже пропустивши цей етап, ми ризикуємо отримати пошкодження насіння, сходів та їх кореневої системи, внаслідок чого посіви будуть зрідженими, ослабленими через нездатність забезпечити повноцінний перебіг важливих продуційних процесів, а відтак – не зможуть сформувати необхідну вегетативну масу та кореневу систему й накопичити достатню кількість цукрів для успішної перезимівлі. Втрати, понесені на ранніх етапах вегетації, – безповоротні, і «виправити» ситуацію подальшими інсектицидним обробками буде вже неможливо. Тому нехтувати інсектицидним протруюванням у жодному разі не варто».

Для протруювання посівного матеріалу озимих зернових проти найпоширеніших видів шкідників Олександр рекомендує обрати інсектицидний препарат Екзор (тіаметоксам, 600 г/л). Його діюча речовина характеризується високою швидкістю поглинання та переміщення проростаючим насінням і молодими сходами рослин озимих зернових. Вона блокує нікотинові рецептори шкідника в постсинаптичній мембрані синапсу, які відповідають за розпізнавання молекул ацетилхоліну. У шкідника припиняється передача нервового імпульсу, протягом години порушується рухома активність, що не дозволяє йому продовжувати процес живлення, і він гине.

За рахунок високої розчинності діючої речовини Екзор забезпечує тривалий захист кореневої системи і вегетативної частини зернових від хлібної жужелиці, попелиць, цикадок, злакових мух, дротяників та інших шкідників. Протруйник не впливає на посівні якості насіння, що дозволяє проводити протруювання завчасно, а також відмінно комбінується з фунгіцидними препаратами та мікродобривами в одному робочому розчині. Це дозволяє не лише захистити культури від широкого спектра шкідників і хвороб на початку їх росту та розвитку, а й забезпечити їм необхідне стартове живлення.