Незважаючи на війну та складні умови, українські аграрії гідно тримають свій фронт і щоденною працею підкріплюють продовольчу безпеку країни: вони успішно провели весняну посівну кампанію і наразі роблять все можливе, аби забезпечити нормальний перебіг осінньої. Одним із основних інструментів для досягнення цієї мети фахівці компанії UKRAVIT SCIENCE PARK називають забезпечення озимим зерновим культурам якісного повноцінного захисту, особливо – на початкових етапах росту та розвитку. А тому рекомендують віддавати перевагу перевіреним рішенням і до протруювання підходити комплексно.

«Надійний первинний захист – найперший і ключовий елемент успішної стратегії захисту озимих зернових культур, відповідно, в ідеалі, він має бути «всеохоплюючим» і націленим на контроль максимально широкого спектра шкідливих організмів, – зазначає керівник агрономічного департаменту компанії Олександр Мигловець. – Якісний комплексний захист насіння покликаний захистити культуру на самих ранніх етапах вегетації від низки загроз: патогенів, які передаються насінням, хвороб, що зберігаються у ґрунті та на немінералізованих рослинних рештках, комплексу ґрунтових і ранньопіслясходових шкідників. Крім того, деякі препарати за рахунок вмісту певних діючих речовин забезпечують стимулюючу дію, що активує ряд продуційних процесів насіння та покращує його проростання. В комплексі все це сприяє появі рівномірних здорових і стійких до різного роду стрес-факторів сходів, підвищує шанси посівів на оптимальну перезимівлю і створює базис для їх повноцінного росту та розвитку в подальшому».

Для максимально ефективного комплексного первинного захисту озимих зернових колосових культур Олександр рекомендує обирати комбіновані інсекто-фунгіцидні протруйники: по-перше, завдяки оптимально підібраному складу вони забезпечують одночасний захист насіння та сходів від широкого спектра хвороб і шкідників, по-друге, вони є готовим рішенням, що не потребує підбору норм застосування препаратів, визначення сумісності тощо.

Для протруювання посівного матеріалу озимих зернових колосових культур в умовах осінньої посівної кампанії агросезону – 2022 фахівець пропонує обрати комплексний інноваційний інсекто-фунгіцидний протруйник Паскаль (флудиоксоніл, 50 г/л + тебуконазол, 30 г/л + азоксистробін, 20 г/л + тіаметоксам, 250 г/л). Флудиоксоніл у його складі володіє контактною дією та інгібує процес фосфорилювання глюкози під час клітинного дихання, що призводить до порушення функціонування клітинних мембран грибів і зупиняє ріст міцелію. Тебуконазол – системна діюча речовина із захисними, лікувальними та викорінюючими властивостями, яка призводить до блокування біосинтезу ергостеролу, внаслідок чого поділ клітин збудника призупиняється, і він гине. Азоксистробін – системний, трансламінарний та захисний фунгіцид із додатковою лікувальною та викорінюючою дією, який блокує утворення спор і ріст міцелію. Тіаметоксам блокує нікотинові рецептори в постсинаптичній мембрані синапсу, в результаті чого припиняється передача нервового імпульсу, порушується рухома активність шкідника, що, не дозволяє йому продовжувати процес живлення.

Паскаль високоефективно контролює поширені хвороби насіння та сходів зернових культур – сажку (види), кореневі гнилі, септоріоз, борошнисту росу та інші, а також забезпечує тривалий захист від комлексу ґрунтових і ранньопіслясходових шкідників – хлібної жужелиці, дротяників, злакових мух, хлібних блішок, попелиць, цикадок. А за рахунок азоксистробіну та антистресовій дії тіаметоксаму Паскаль забезпечує додатковий фізіологічний та стимулюючий ефект, що дозволяє отримати здорові рівномірні сходи озимих зернових культур.