Сівба озимих зернових культур в Україні ще триває. Відповідно, тривають і турботи аграріїв у сфері забезпечення оптимального захисту посівів, особливо на початкових етапах вегетації. Щоб численні хвороби та шкідники не стали перепоною майбутній врожайності ще на старті, фахівці компанії UKRAVIT SCIENCE PARK рекомендують підійти до питання протруювання посівного матеріалу культур комплексно і забезпечити культурі захист від максимально широкого спектра шкодочинних організмів.

«Через погодні умови посівна кампанія озимих зернових культур цього року відбувається досить нерівномірно в часі, – зазначає керівник агрономічного департаменту компанії Олександр Мигловець. – По-перше, на заваді ранньому та оптимальному посіву стало пізнє через вересневі дощі збирання соняшника та сої, які досить часто є попередниками зернових у сівозміні. По-друге, через надмірну вологість ґрунту аграрії не могли своєчасно розпочати посів навіть на попередньо підготовлених площах. Тому тоді, як в деяких регіонах посівна набрала обертів, інші лише розпочинають посівну кампанію. В будь-якому випадку, про який термін сівби не йшлося б, озимина потребує надійного захисту від комплексу загроз на початкових етапах росту та розвитку. Адже насіння та молоді проростки є надзвичайно вразливими перед ґрунтовими і ранньопіслясходовими шкідниками, а також небезпечними хворобами – особливо за сприятливих погодних умов. Тому я рекомендую обов’язково захистити посівний матеріал за допомогою комплексного протруйника: таким чином за рахунок однієї операції можливо нівелювати відразу низку загроз і зробити старт посівів максимально безперешкодним».

Для одночасного захисту озимих зернових на початкових етапах росту та розвитку від хвороб та ґрунтових і ранньопіслясходових шкідників Олександр пропонує віддати перевагу комплексному інноваційному інсекто-фунгіцидному протруйнику Паскаль (флудиоксоніл, 50 г/л + тебуконазол, 30 г/л + азоксистробін, 20 г/л + тіаметоксам, 250 г/л). Флудиоксоніл у його складі володіє контактною дією та інгібує процес фосфорилювання глюкози під час клітинного дихання, що призводить до порушення функціонування клітинних мембран грибів і зупиняє ріст міцелію. Тебуконазол – системна діюча речовина із захисними, лікувальними та викорінюючими властивостями, яка призводить до блокування біосинтезу ергостеролу, внаслідок чого поділ клітин збудника призупиняється, і він гине. Азоксистробін – системний, трансламінарний та захисний фунгіцид із додатковою лікувальною та викорінюючою дією, який блокує утворення спор і ріст міцелію. Тіаметоксам блокує нікотинові рецептори в постсинаптичній мембрані синапсу, в результаті чого припиняється передача нервового імпульсу, порушується рухома активність шкідника, що, не дозволяє йому продовжувати процес живлення.

Паскаль захистить озимі зернові на ранніх фазах росту та розвитку від хлібної жужелиці, дротяників, злакових мух, хлібних блішок, попелиць, цикадок, а також убезпечить їх від таких хвороб, як сажка (види), кореневі та прикореневі гнилі, септоріоз, борошниста роса та інші. А за рахунок азоксистробіну та антистресової дії тіаметоксаму Паскаль забезпечує додатковий фізіологічний та стимулюючий ефект, що дозволяє отримати сильні здорові рівномірні сходи, які закладуть надійну основу майбутнього врожаю.