Погодні умови, що останнім часом складалися по всій території України, сприяють поширенню шкідників у виноградниках і плодових насадженнях, зокрема лускокрилих видів. Останні за недостатньо ефективного або несвоєчасного контролю можуть суттєво пошкодити листовий апарат, плоди і ягоди культур, а також сприяти їх інфікуванню рядом небезпечних хвороб у місцях пошкоджень. Тому фахівці компанії UKRAVIT SCIENCE PARK рекомендують не нехтувати регулярним моніторингом і своєчасно проводити обприскування спеціалізованими інсектицидами.

«Отримання високих врожаїв плодових культур і винограду неможливе без ефективного їх захисту від комплексу шкідників, – зазначає керівник агрономічного департаменту компанії Олександр Мигловець. – Зокрема, однією з найбільш численних і шкодочинних груп шкідників, здатних негативно вплинути на майбутню врожайність та знизити її товарність та якість, є лускорилі види: так, у сприятливі роки вони можуть стати основною причиною недоборів врожаю плодових культур і винограду. Тому наразі, коли наші менеджери з технічної підтримки із різних регіонів України відзначають незначні пошкодження плодів у садах гусеницями плодожерок, а у виноградниках – поширення листовійок, питанню контролю цих шкідників необхідно приділити посилену увагу. Тож за наявних гідротермічних умов необхідно проводити моніторинг поширення лускокрилих шкідників за допомогою феромонних пасток і при перевищенні рівня ЕПШ застосовувати спеціалізовані інсектициди».

Для максимально ефективного контролю наступних поколінь плодожерок і листовійок у плодових насадженнях, а також листовійок у виноградниках Олександр рекомендує застосувати інсектициди на основі емамектин бензоату: ця діюча речовина націлена саме на контроль лускокрилих шкідників і забезпечує тривалий період захисної дії культурних рослин. І обрати він радить високоефективний інсектицид із трансламінарними властивостями Туріл (емамектин бензоат, 100 г/кг).

Діюча речовина препарату володіє контактною та кишковою дією. Це нейротоксин, що порушує нормальне функціонування γ-аміномасляної кислоти (ГАМК) – однієї з небагатьох амінокислот, яка діє як передавач нервового імпульсу. Емамектин бензоат, як і інші авермектини, зв’язується з рецепторами ГАМК, що призводить до підвищення проникності іонів хлоридів у нервові та м’язові тканини в результаті відкриття глутамат-залежних хлоридних каналів. Після потрапляння діючої речовини до організму шкідника у нього вже за кілька годин спостерігається параліч, блокується рухова активність, припиняється харчування, і за декілька діб настає повна загибель (залежно від віку гусениць).

Препарат забезпечує тривалий високоефективний контроль найбільш шкодочинних лускокрилих шкідників, у тому числі тих, які ведуть прихований спосіб життя (за рахунок трансламінарної дії). На плодових насадженнях його застосовують проти плодожерок, мінуючих молей та листовійок, на виноградниках – проти гронової та виноградної листовійок тощо.

Ефективність дії інсектициду не залежить від погодних умов – високих температур повітря, сонячного випромінювання та випадання опадів тощо, що є досить актуальним в умовах літа – 2022. Тому застосувавши його своєчасно, ви можете бути на 100% впевнені в надійності проведених захисних заходів.