Найшкодочинніші буряни, які навесні розвиваються значно швидше, ніж культурні рослини, щорічно спричиняють суттєві втрати врожайності сільськогосподарських культур. Особливо негативно високий рівень забур’яненості впливає на посіви сої та соняшника, в т.ч. стійкого до імідазолінонів. Адже ці культури на початкових етапах органогенезу розвиваються досить повільно і не в змозі повноцінно конкурувати із сегетальною рослинністю за життєво необхідні їм елементи живлення, простір, світло та вологу.

«Високий рівень забур’яненості посівів соняшника, стійкого до імідазолінонів, та сої однорічними дводольними та злаковими видами бур’янів негативно відбивається на врожайності цих культур, – підтверджує керівник агрономічного департаменту «UKRAVIT» Олександр Мигловець. – Так, за несвоєчасного контролю бур’янових угруповань аграрій може втратити до 30 % і більше врожаю соняшника та до 50 % – сої. Тому в умовах весни – 2020 я б рекомендував обов’язково застосовувати гербіциди широкого спектра дії, що здатні забезпечити високоефективний і тривалий захист культурних рослин на початкових етапах росту та розвитку».

Цим характеристикам, за словами Олександра, повністю відповідає системний гербіцид Імі-Віт (імазамокс, 40 г/л). Діюча речовина препарату, потрапляючи до меристемних тканин або ділянок росту бур’янів, спричинює порушення синтезу білків, що призводить до їх загибелі. А допоміжні речовини, що входять до складу гербіциду, підвищують ефективність його засвоєння сегетальною рослинністю.

Імі-Віт контролює широкий спектр дводольних і злакових видів бур’янів у посівах соняшника, стійкого до імідазолінонів, і сої– амброзію полинолисту, гірчаки, грицики звичайні, лободу білу, осоти, гірчицю польову, щирицю, мишій (види) тощо. А завдяки своєму механізму дії він однаково ефективно діє як на вегетативну частину, так і на кореневу систему бур’янів. При цьому за достатньої ґрунтової вологи препарат здатний стримувати появу наступних хвиль сходів бур’янів, тож за своєчасного та правильного застосування вам буде достатньо однієї обробки на сезон.

Норма витрати препарату в посівах соняшника, стійкого імідазолінонів, становить 1,0-1,2 л/га, сої – 0,75-1,0 л/га. Максимальна ефективність забезпечується за умови якісного покриття усієї листкової поверхні сегетальної рослинності.