Захист озимих зернових культур необхідно розпочинати до сівби, зазначають фахівці компанії UKRAVIT SCIENCE PARK: адже такий підхід забезпечить отримання здорових, сильних та рівномірних сходів, що, власне, є важливою передумовою подальшого повноцінного розвитку посівів і високих якісних та кількісних показників майбутнього врожаю.

«Плануючи посів озимих зернових колосових культур, важливо особливу увагу приділити протруюванню посівного матеріалу, – зазначає керівник агрономічного департаменту компанії Олександр Мигловець. – Оскільки незараженого насіння, яким би якісним воно не було, немає, доцільно подбати про первинний захист від хвороб. Як відомо, значна частка патогенів передається через посівний матеріал. Так, за результатами досліджень, проведених в «Інституті здоров’я рослин» у 2022 році, на зразках посівного матеріалу зернових було виявлено збудників Alternaria spp., Fusarium spp.; також доволі часто зустрічалося насіння, уражене бактеріозом. Крім того, не варто забувати, що патогени можуть зберігатися у ґрунті та на пожнивних рештках і уражувати сходи, перешкоджаючи їх повноцінному росту та розвитку. Значною проблемою на ранніх етапах вегетації для культури є й ґрунтові та ранньопіслясходові шкідники: вони пошкоджують насіння та молоді проростки фізично, що в підсумку негативно відбивається на густоті посівів та на їх загальному стані. Тому, щоб попередити шкоду від цього комплексу загроз, перевагу якнайкраще віддати комплексним протруйникам, які одночасно забезпечать контроль і поширених хвороб, і ґрунтових та ранньопіслясходових шкідників».

В умовах осінньої посівної кампанії агросезону – 2022 Олександр рекомендує для обробки посівного матеріалу зернових колосових культур комплексний інсекто-фунгіцидний протруйник Паскаль (флудиоксоніл, 50 г/л + тебуконазол, 30 г/л + азоксистробін, 20 г/л + тіаметоксам, 250 г/л). Це – унікальне рішення, що завдяки оптимально підібраному складу здатне контролювати максимально широкий спектр шкодочинних організмів, які можуть нашкодити насінню та сходам зернових культур.

Флудиоксоніл у його складі володіє контактною дією та інгібує процес фосфорилювання глюкози під час клітинного дихання, що призводить до порушення функціонування клітинних мембран грибів і зупиняє ріст міцелію. Тебуконазол – системна діюча речовина із захисними, лікувальними та викорінюючими властивостями, яка призводить до блокування біосинтезу ергостеролу, внаслідок чого поділ клітин збудника призупиняється, і він гине. Азоксистробін – системний, трансламінарний та захисний фунгіцид із додатковою лікувальною та викорінюючою дією, який блокує утворення спор і ріст міцелію. Тіаметоксам блокує нікотинові рецептори в постсинаптичній мембрані синапсу, в результаті чого припиняється передача нервового імпульсу, порушується рухома активність шкідника, що, не дозволяє йому продовжувати процес живлення.

Таке поєднання діючих речовин дозволяє не лише контролювати максимальний спектр хвороб та ґрунтових і ранньопіслясходових шкідників, але й попереджує ризик виникнення у них резистентності. Крім того, за рахунок азоксистробіну та антистресовій дії тіаметоксаму Паскаль забезпечує додатковий фізіологічний та стимулюючий ефект, що дозволяє отримати здорові рівномірні сходи озимих зернових культур та створити підґрунтя для подальшого повноцінного розвитку та формування високого рівня майбутньої врожайності.