Осінній період для ріпака озимого дуже важливий: адже від того, наскільки сприятливі умови для його росту та розвитку ви в цей час створите, залежить його майбутня перезимівля, а надалі – майбутній рівень врожайності. Особливо чутливий ріпак озимий до пошкоджень шкідниками, відзначають експерти компанії «UKRAVIT». За недостатнього або несвоєчасного контролю шкідників втрати врожаю можуть становити до 30%.

«Восени ріпаку озимому може загрожувати широкий спектр шкідників, – відзначає керівник агрономічного департаменту компанії Олександр Мигловець. – Так, наразі у посівах в різних регіонах Україні відзначається розповсюдження чорного хрестоцвітого прихованохоботника, ріпакового пильщика та інших шкідників, притаманних для осіннього періоду. Пошкодження, спричинені ними, не лише негативно впливають на ріст і розвиток культурних рослин, а й суттєво можуть знизити його шанси на успішну перезимівлю. Крім того, пошкоджені рослини стають більш сприйнятливими до інфікування збудниками хвороб, які можуть проникнути до них через місця пошкоджень. В комплексі це негативно впливає на загальний стан посівів та, як наслідок, на майбутній рівень врожайності ріпака озимого».

Тому Олександр рекомендує поставитися до захисту ріпака озимого від шкідників особливо ретельно. За словами фахівця, велике значення в осінній період 2020 року має своєчасний моніторинг посівів і обов’язкові інсектицидні обробки, які можна поєднувати із проведенням рістрегуляції або з позакореневими підживленнями. Для надійного захисту посівів він радить обрати контакно-системний інсектицид Антиколорад Макс (імідаклоприд, 300 г/л + лямбда-цигалотрин, 100 г/л). Він забезпечує максимальну ефективність дії проти широкого спектра шкідників ріпака озимого навіть при мінімальних нормах витрати. Імідаклоприд у його складі зв’язується з постсинаптичними нікотиновими ацетилхоліновими рецепторами ЦНС, в результаті чого у шкідників розвивається параліч і конвульсії, які призводять до їх загибелі. Лямбда-цигалотрин впливає на обмін кальцію в синапсах і натрій-калієві канали та призводить до надлишкового виділення ацетилхоліну при проходженні нервового імпульсу; в результаті у шкідника вражаються рухові центри, він перезбуджується і гине.

Антиколорад Макс забезпечує одночасно швидкий «нокаут-ефект» і подовжений період захисної дії. А завдяки оптимально підібраному складу він не викликає ризику появи у шкідників резистентності. Тому ваші посіви гарантовано отримають надійний, тривалий захист від комплексу шкідників.