Жнива у розпалі, і незабаром аграрії вже будуть рахувати перші прибутки від зібраного врожаю. Та це не означає, що на цьому їхні турботи в агросезоні – 2020 завершилися: адже практично більшість господарств щорічно стикається із проблемою забур’яненості полів багаторічними коренепаростковими та кореневищними бур’янами, які мають здатність розмножуватися як насінням, так і кореневищами й шкодити культурним рослинам не один сезон. Тому після збирання врожаю поле необхідно очистити він цієї сегетальної рослинності.

«Багаторічні бур’яни  суттєва проблема для аграрія: адже завдяки розвиненій кореневій системі вони упродовж вегетації здатні утворювати нові рослини, які відбирають у культур життєво необхідні їм простір, світло, воду та елементи живлення, – відзначає керівник агрономічного департаменту компанії «UKRAVIT» Олександр Мигловець. – Тому у другій половині літа або ж в осінній період, саме після збирання врожаю зернових, ріпака та інших культур, коли у більшості багаторічних бур’янів (берізка польова, осот, будяки, пирій повзучий, інші) відбувається накопичення та відтік пластичних речовин до кореневої системи, необхідно провести гербіцидну обробку системними препаратами суцільної дії. В цей період діюча речовина гербіциду буде переміщуватись разом із поживними речовинами до кореневої системи бур’янів, внаслідок чого вони будуть повноцінно знищені і не матимуть змоги повторно відростати. Таким чином ви забезпечите вашим майбутнім посівам безконкурентне середовище з боку багаторічних видів бур’янів».

Для повноцінного знищення багаторічних бур’янів після збору врожаю Олександр рекомендує провести обприскування гербіцидами суцільної дії на основі гліфосату. Ця діюча речовина, потрапляючи на поверхню бур’янів, розподіляються по всіх частинах рослини і рухається по флоемі до кореневої системи. Інгібування EPSP синтази призводить до припинення виробництва ароматичних амінокислот – триптофану, тирозину, фенілаланіну, необхідних для синтезу білків, внаслідок чого бур’ян гине. За обприскування гербіцидами суцільної дії ви зможете ефективно очистити поля від  однорічних та багаторічними видів бур’янів, у тому числі карантинних, і забезпечити культурним рослинам у наступному сезоні сприятливе середовище для росту та розвитку. Цим характеристикам відповідають гербіциди Гліфовіт (ізопропіламінна сіль гліфосату, 480 г/л у кислотному еквіваленті, 360 г/л) та Гліфовіт Екстра (гліфосат, калійна сіль, 663 г/л у кислотному еквіваленті, 540 г/л).

Гербіциди Гліфовіт та Гліфовіт Екстра застосовуються в період інтенсивного росту бур’янів (але до початку їх цвітіння) і дозволяють позбутися всіх злісних багаторічних видів. А високий вміст гліфосату у Гліфовіт Екстра, на майже 50% вищий, ніж у стандартній формулі (360 г/л), дозволяє зменшити норми витрати на однакову площу. При цьому гербіциди не мають післядії на наступні культури у сівозміні та не накопичуються в об’єктах навколишнього природного середовища. Тож ви можете бути певні, що вашим майбутнім посівам нічого не загрожуватиме.

Поделиться

 

Плюсануть

 

Поділитися