Високоефективний захист від комплексу шкідників необхідний ріпаку озимому упродовж всієї вегетації: адже прямі та опосередковані втрати врожайності за відсутності контролю або несвоєчасних обприскувань можуть складати до 30%. І особливу увагу цьому питанню необхідно приділити в осінній період, наголошують фахівці компанії UKRAVIT SCIENCE PARK, оскільки цей аспект прямо впливає на успішну перезимівлю культури.

«Хоча видове розмаїття шкідників, що пошкоджують ріпак озимий в осінній період, є меншим, порівняно з весняним, вони здатні нанести значну шкоду майбутній врожайності, – зазначає керівник агрономічного департаменту компанії Олександр Мигловець – Восени культуру найбільше пошкоджують хрестоцвіті блішки, гусениці пильщиків, личинки стеблового капустяного прихованохоботника, озимої совки та капустяної молі. І, як зазначають наші менеджери з технічної підтримки із різних областей, окремі з них вже сьогодні відзначаються в посівах і активно пошкоджують листовий апарат або рослини в цілому, що стає на заваді повноцінному перебігу фотосинтетичних та інших життєво важливих процесів. Крім того, наприклад, личинки прихованохоботника, розвиваються всередині стебел, пошкоджуючи тканини і досягаючи навіть кореневої «шийки», що негативно впливає на зимо- та морозостійкість культури й підвищує ризик вимерзання в зимовий період, а також рано навесні, коли ще можуть спостерігатися різкі перепади температур. Тому подбати про високоефективний захист культури від комплексу небезпечних шкідників восени – одна з важливих передумов забезпечення оптимальної перезимівлі рослин та їх подальшого повноцінного росту і розвитку».

Щоб шкідники не стали на заваді отриманню високих якісних і кількісних показників врожайності, Олександр рекомендує восени за перевищення рівня ЕПШ провести обробку ріпака озимого інноваційним трьохкомпонентним інсектицидом АТО Жук (тіаметоксам, 250 г/л + лямбда-цигалотрин, 80 г/л + альфа-циперметрин, 15 г/л). За рахунок оптимально підібраного складу діючих речовин інсектицид володіє вираженою контактною та системною дією й забезпечує одночасно миттєву загибель шкідників та пролонгований період захисної дії. Тіаметоксам – системна діюча речовина контактно-шлункової дії, яка швидко поглинається та переміщується судинною системою рослин і блокує нікотинові рецептори в постсинаптичній мембрані синапсу, що відповідають за розпізнавання молекул ацетилхоліну. В результаті блокується передача нервового імпульсу та рухома активність шкідника, що не дозволяє йому продовжувати процес живлення. А лямбда-цигалотрин та альфа-циперметрин – діючі речовини контактної дії: механізм їх дії полягає у блокуванні процесу обміну іонів натрію та калію у пресинаптичній мембрані, внаслідок чого відбувається надлишкове виділення ацетилхоліну під час проходження нервових імпульсів через синаптичний ланцюжок, і в результаті сильного нервового перезбудження шкідники гинуть.

АТО Жук є рішенням № 1 для контролю таких шкідників, як стебловий капустяний прихованохоботник, пильщик, стручковий комарик, ріпаковий квіткоїд, хрестоцвіті блішки, та інші. Тож застосувавши його в осінній період, ви забезпечите посівам ріпака озимого тривалий надійний захист і створите одну з ключових передумов для оптимальної перезимівлі та реалізації генетичного потенціалу врожайності.