Зміна погодних умов, зміщення строків сівби, адаптація та поширення нових видів шкідників, насичення сівозмін культурами, що мають спільні проблеми (шкідники та хвороби) призводять до значного накопичення різних видів шкідників, що створюють значну загрозу озимим зерновим культурам і ріпаку, особливо на початкових етапах росту та розвитку, коли вони максимально вразливі. Тож забезпечення надійного первинного інсектицидного захисту – один із важливих елементів успішної стратегії захисту культур, наголошують фахівці компанії UKRAVIT SCIENCE PARK.

«Українські аграрії часто заощаджують на первинному інсектицидному захисті озимих зернових і ріпака, натомість помилково вважаючи, що фунгіцидного протруйника буде цілком достатньо, – відзначає керівник агрономічного департаменту компанії Олександр Мигловец. – Однак в реаліях сьогодення, надто – в умовах війни, коли завдання №1 для кожного з нас – забезпечити продовольчу безпеку країни по максимуму, цього робити не варто. Пошкодження насіння та сходів ґрунтовими та ранньопіслясходовими шкідниками – серйозна загроза, яка у різні роки може спричинити втрату до 50% майбутньої врожайності. Тому щоб озимі зернові та ріпак вдало стартували, а надалі – успішно увійшли на перезимівлю та повноцінно розвивалися після виходу з неї, протруюванням інсектицидними препаратами нехтувати не варто. Крім того, інсектицидне протруювання допоможе ще й суттєво заощадити кошти при вирощуванні: адже провести цю операцію буде значно дешевше, ніж проводити повноцінну обробку із застосуванням відповідної техніки після появи сходів. А ефективність цього заходу не залежатиме від погодних факторів, на відміну від обприскування по вегетації».

Обирати оптимальний інсектицидний протруйник Олександр рекомендує, виходячи з видового складу шкідників на конкретному полі, що залежить від попередника, насиченості сівозміни, обробітку тощо. Крім того, варто зважати, що на самих ранніх етапах вегетації культурам загрожуватимуть ґрунтові шкідники, а вже надалі до них приєднаються і ранньопіслясходові види. Тому перевагу фахівець радить віддати препаратам на основі тіаметоксаму: адже він однаково ефективно та тривало контролює і тих, і інших шкідників. Оптимальним рішенням для захисту озимих зернових і ріпака на початкових етапах росту та розвитку від комплексу шкідників стане високоефективний протруйник Екзор (тіаметоксам, 600 г/л).

Діюча речовина протруйника характеризується високою швидкістю поглинання та переміщення проростаючим насінням і молодими сходами культурних рослин. Вона блокує нікотинові рецептори шкідника в постсинаптичній мембрані синапсу, які відповідають за розпізнавання молекул ацетилхоліну. В результаті припиняється передача нервового імпульсу, і протягом години порушується рухома активність шкідника, що не дозволяє йому продовжувати процес живлення.

Екзор високоефективно контролює широкий спектр ґрунтових і ранньопіслясходових шкідників – хлібну жужелицю, попелиць, цикадок, злакових мух та інших. За рахунок рухливості діючої речовини забезпечується надзвичайно тривалий захист як кореневої системи, так і вегетативної частини рослин. При цьому він не має негативного впливу на посівні якості насіння, що дозволяє проводити протруювання завчасно. Важливо, що Екзор є оптимальним баковим партнером для фунгіцидних протруйників, тож, за потреби, ви зможете забезпечити озимим зерновим і ріпаку комплексний первинний захист.