Одночасне підвищення середньодобових температур у поєднанні із достатньою вологістю повітря в значній частині України створюють сприятливі умови для активізації, розвитку та поширення небезпечних хвороб культурних рослин, попереджають фахівці компанії UKRAVIT SCIENCE PARK. Тому за сприятливих гідротермічних умов вони рекомендують постійно проводити моніторинг та зважено підходити до профілактики та захисту посівів від реальних і потенційних загроз.

«Гідротермічні умови поточного періоду сприяють розвитку та поширенню хвороб широкого комплексу культур – зазначає керівник агрономічного департаменту компанії Олександр Мигловець. – Так, в посівах соняшника в окремих областях відзначаються ураження культур пероноспорозом, фомозом, альтернаріозом та септоріозом. Мала наслідки погодна ситуація й для картоплі та овочевого сегменту – скрізь у плантаціях картоплі та томатів спостерігаємо прояви фітофторозу та альтернаріозу, а рослини цибулі уражує пероноспороз. Щодо виноградників, то тут створилися сприятливі умови для оїдіуму і мілдью. Та навіть якщо візуальні ознаки хвороб ще не встигли проявитися, культури все одно перебувають у «зоні ризику», і за відсутності своєчасного високоефективного контролю аграрії можуть втратити значну частку майбутньої врожайності. Вихід із ситуації, що склалася, – своєчасне застосування, профілактично або за перших ознак прояву хвороб, фунгіцидів із профілактичними, лікувальними та атиспоруляційними властивостями, які будуть ефективні проти основних справжніх і несправжніх грибів»

Для одночасного та надзвичайно тривалого контролю справжніх і несправжніх грибів в посівах соняшника, сої, на картоплі, в овочевому сегменті та у виноградниках Олександр рекомендує застосувати новітню розробку компанії UKRAVIT SCIENCE PARK Тройсет (дифеноконазол, 50 г/кг + диметоморф, 40 г/кг + металаксил-м, 40 г/кг).

До складу фунгіциду входять три діючі речовини з різними механізмами дії, що дозволяє забезпечити максимальний контроль широкого спектра справжніх і несправжніх грибів. Дифеноконазол – системна діюча речовина із захисними та лікувальними властивостями, що порушує процес диметилювання під час синтезу ергостеролу, необхідного для будівництва клітинних стінок грибів. Відповідно, блокування його виробництва призводить до припинення росту міцелію та загибелі патогенів. Диметоморф володіє локально-системною дією. Це – інгібітор біосинтезу целюлози, що входить до складу клітинних стінок несправжніх грибів. Він володіє захисними, лікувальними та антиспоруляційними властивостями, а також характеризується тривалим періодом захисної дії та є ефективним проти всіх стадій розвитку патогенів. При застосуванні його до споруляції можна повністю призупинити цей процес. Крім того, ця діюча речовина легко переміщується ксилемою та володіє трансламінарними властивостями, завдяки чому здатна захистити нижню частину листка. А металаксил-м характеризується системною дією. Він порушує у патогенів синтез нуклеїнових кислот та інгібує РНК-полімеразу, порушуючи білковий обмін збудника. Ця діюча речовина володіє потужною системною дією з лікувальними та викорінюючими властивостями.

Тройсет забезпечує максимально тривалий порівняно з іншими представленими на ринку продуктами період захисної дії для комплексу культур: він застосовується на соняшнику, сої, картоплі, в овочевому сегменті та на винограді проти основних поширених хвороб. Зокрема, цей фунгіцид є незамінним рішенням для контролю мілдью, фітофторозу, пероноспорозу та альтернаріозу на відповідних культурах. А завдяки поєднанню діючих речовин із різних хімічних класів, що володіють відмінними механізмами дії, він запобігає виникненню у патогенів резистентності.