Приморозки  не вирок врожайності,

або Як подолати температурні стреси культурних рослин?

Різкі перепади температур, що проявилися в майже «літніх умовах» вдень і понижених температурах, подекуди – з приморозками на поверхні ґрунту та в повітрі, вночі, не могли не вплинути на ріст і розвиток польових культур і багаторічних насаджень: наразі культури повсюдно відчувають на собі наслідки температурного стресу. Тому щоб уникнути непродуктивних втрат майбутньої врожайності, аграріям України необхідно докласти максимум зусиль, щоб допомогти культурним рослинам швидко подолати наслідки стресів і продовжити повноцінно розвиватися, наголошують фахівці компанії UKRAVIT SCIENCE PARK

«Весна агросезону  2022 створила чимало випробувань для польових культур і плодових насаджень, – підтверджує керівник напрямку мікродобрив компанії Сергій Адаменко. – Як тільки температурний режим, здавалося б, стабілізувався на оптимальному рівні, культури знову піддалися стрес-факторам у вигляді знижених температур, їх різких перепадів і навіть приморозків. Як результат, сьогодні ми спостерігаємо певні «аномалії» у розвитку більшості культур: через порушення процесів дихання, фотосинтезу та синтезу білків, транспорту поживних речовин і зневоднення культури гірше та повільніше розвиваються. Крім того, на рослинах можуть утворюватися механічні мікропошкодження, через які до тканин здатні проникати збудники небезпечних хвороб. Тому щоб нівелювати негативні наслідки температурних стресів і дати культурам можливість повноцінно розвиватися надалі, сьогодні надзвичайно важливо допомогти їм швидко відновитися».

Для максимально швидкого та ефективного подолання наслідків температурних стресів Сергій рекомендує обрати комплексний препарат із властивостями антистресанта, кріопротектора, адаптогена, імунокоректора та стимулятора росту Авангард Гроу Аміно

Завдяки синергізму високо- та низькомолекулярних поліетиленгліколів, багатоатомних спиртів, амінокислот, солей гумінових і фульвових кислот, бурштинової кислоти, біогормонального комплексу та мікроелементів він забезпечує багатовекторну дію, спрямовану одночасно на подолання наслідків температурних та інших видів стресу, підвищення опірності стрес-факторам, зміцнення культур у загальному, підвищення їх імунітету та поліпшення загального росту та розвитку.

Ауксини, гібереліни та цитокініни стимулюють розвиток кореневої системи і надземної частини рослин. Поліетиленгліколі перешкоджають кристалізації клітинного соку, внаслідок чого клітини стають еластичнішими, а карбонові кислоти покращують постачання тканин киснем, підвищують стійкість рослин до кисневого голодування, а також сприяють утриманню вологи, завдяки чому культури краще переносять знижені та підвищені температури. А вільні L-амінокислоти рослинного походження прискорюють обмінні процеси в тканинах рослин, що проявляється в інтенсивнішому синтезі антистресових речовин. Амінокислоти також сприяють кращому засвоєнню рослинами елементів живлення, що дозволяє їм швидше адаптуватися у стресових умовах.

Крім того, Авангард Гроу Аміно покращує білковий обмін, підсилює активність фотосинтезу, підвищує вміст цукрів, підсилює осмотичний тиск в рослинах, дозволяючи засвоювати вологу з глибших шарів ґрунту. В комплексі це позитивно впливає на продуктивність польових, плодових та овочевих культур і поліпшує їх якісні показники.