Сприятливий температурний режим та достатнє вологозабезпечення поточного періоду створює сприятливі умови для патогенів. За недостатнього чи несвоєчасного контролю вони інфікують зернові колосові культури, створюючи ризик суттєвих втрат майбутньої врожайності. Щоб не дати хворобам шансу, фахівці Ukravit рекомендують цієї весни не нехтувати фунгіцидними обробками посівів.

«Після дощового квітня з настанням підвищених температур хвороби «атакують» зернові культури по всіх фронтах, – розповідає керівник департаменту агротехнологій компанії Олександр Мигловець. – Це відзначають як наші агрономи-консультанти із різних областей України, так і вчені Ukravit Institute, які регулярно досліджують зразки рослинного матеріалу. Так, 10-20% листової поверхні нижнього та середнього ярусів пшениці озимої були уражені септоріозом. На 15% досліджуваних зразків виявлені фузаріозні та гельмінтоспоріозні прикореневі гнилі, а 5% культур потерпають від борошнистої роси. На рослинах ячменю озимого відзначається ураженість нижнього ярусу сітчастим гельмінтоспоріозом на рівні 30%. Подекуди зустрічаються й інші хвороби. Зважаючи на це, необхідно своєчасно проводити фунгіцидні обприскування препаратами широкого спектра дії: таким чином ви попередите ряд загроз і убезпечитеся від потенційних втрат майбутньої врожайності».

Для надійного захисту зернових від хвороб Олександр рекомендує віддати перевагу багатокомпонентному фунгіциду Акула (прохлораз, 300 г/+ тебуконазол, 140 г/л + ципроконазол, 50 г/л). За рахунок трьох діючих речовин у складі препарату він не лише забезпечує високу ефективність проти патогенів, а попереджує ризик появи резистентності.

Прохлораз володіє захисними та викорінюючими властивостями і зберігає активність всередині рослини упродовж декількох тижнів. Тебуконазол швидко поглинається, переміщується акропетально та пригнічує синтез ергостеролу в мембранах клітин грибів-патогенів, що призводить до їх загибелі. А ципроконазол інгібує біосинтез стеринів, у тому числі ергостеролу, в клітинах грибів. На відміну від інших інгібіторів біосинтезу стеринів, ципроконазол має набагато ширший ареал дії, обумовлений фізико-хімічними властивостями, поглинанням і переміщенням в рослинах.

Акула забезпечує профілактичну, лікувальну та викорінюючу дію й здатна контролювати раси збудників хвороб листя і колосу, що проявляють резистентність до бензимідазолів. Крім того, фунгіцид гнучкий у термінах застосування – кущення, вихід в трубку, прапорцевий листок – початок колосіння, тож стане незамінним майже упродовж всієї вегетації при виникненні проблем. Цей фунгіцид буде оптимальним рішенням у посівах, де основними хворобами є борошниста роса та септоріоз листя.