Погодні умови, що останнім часом склалися по майже усій території України, сприяли росту не лише озимих зернових культур, а й бур’янів. Так, уже наразі співробітники агрономічного департаменту компанії «UKRAVIT» відзначають сходи та інтенсивний ріст в посівах озимини таких видів, як талабан польовий, грицики звичайні, підмаренник чіпкий, падалиця соняшника і ріпака та багатьох інших. Тому, щоб не отримати високого ступеня осінньої забур’яненості та щоб культурні рослини одержали все необхідне для повноцінного росту і розвитку, в оптимальному стані увійшли на перезимівлю, перезимували й відновили вегетацію навесні, вони рекомендують подбати про створення безконкурентного середовища для посівів з осені.

«Хоча осіння гербіцидна обробка в Україні малопоширена, вона є дуже важливою складовою інтенсивної технології вирощування озимих зернових культур: так, своєчасно внесені високоефективні гербіциди дозволяють усунути конкуренцію за світло, вологу, простір та елементи живлення для культурних рослин, що прямо впливає на закладання потенціалу їх врожайності, особливо на добре сформованих посівах або на посівах із ранніми строками посіву, – відзначає керівник агрономічного департаменту компанії Олександр Мигловець. – Крім того, контроль бур’янової рослинності з осені має ряд суттєвих переваг: спільно із культурною рослиною не перезимовують зимуючі та озимі види бур’янів, що гарантує аграрієві використання, в першу чергу, азотних добрив у ранній весняний період озимими зерновими; можлива відсутність весняної гербіцидної обробки; вища біологічна ефективність препаратів за рахунок обробки по неперерослим видам тощо».

Крім того, наголошує фахівець, особливу увагу необхідно звернути на зимуючі види бур’янів. Їхні сходи з’являються восени і зимують, а навесні поновлюють вегетацію раніше, ніж культурна рослина. Тому конкуренція за життєво необхідні ресурси розпочинається задовго до відновлення вегетації озимих зернових. І якщо не вирішити проблему забур’яненості в осінній період, на максимальній рівень врожайності можна не розраховувати.

Для ефективного контролю широкого спектра однорічних і деяких багаторічних дводольних видів бур’янів, у тому числі стійких до сульфонілсечовин, Олександр рекомендує використати в поточному сезоні післясходовий гербіцид Вейрон (флуметсулам, 120 г/л + флорасулам, 80 г/л). Флуметсулам і флорасулам у його складі – діючі речовини системної дії, що блокують фермент ацетолактатсинтазу – ключовий ензим біосинтезу незамінних амінокислот. Гербіцид швидко переміщується всередині бур’янів до місць найбільшої меристематичної активності – точок росту і припиняє поділ клітин, ріст пагонів і кореневої системи.

Вейрон є надійним рішенням для контролю підмаренника чіпкого, маку-самосійки, волошки синьої, талабану польового, кучерявця Софії, а також падалиці соняшника (звичайної, стійкої до трибенурон-метилу, імазамоксу та імазапіру) та ріпака. При цьому він не має післядії на наступні культури в сівозміні. Ще одна перевага – надзвичайна «м’якість» до культурних рослин. Крім того, препарат є чудовим баковим «партнером» для протизлакових гербіцидів, тож його застосування дозволяє захистити ваші посіви від максимально широкого спектра сегетальної рослинності.