Відсутність ефективних опадів у другій половині серпня створила малосприятливі умови для сівби ріпака озимого в оптимальні строки. Через це, а також у зв’язку із нестачею техніки, пального, дефіцитом кваліфікованих кадрів та інших факторів значна частка аграріїв провели посівну кампанію в пізніші терміни. Чи потрібна в такому випадку рістрегуляція, а також на що конкретно звернути увагу, підкажуть фахівці Ukravit.

«Застосування регуляторів росту на ріпаку озимому пізніх строків сівби – не менш важливе, аніж для рослин оптимального та раннього посіву, – відзначає керівник департаменту агротехнологій компанії Олександр Мигловець. – Ця операція допомагає сформувати оптимальний габітус культури, з розвиненою кореневою системою, пласкою розеткою та міцною кореневою «шийкою». Як наслідок – дозволяє рослинам накопичити достатньо пластичних речовин для оптимальної перезимівлі, підвищити їх зимо- та морозостійкість. Єдине застереження – не варто проводити рістрегуляцію на рослинах, які перебувають у стані стресу, – адже в такому випадку є ризик, що посіви увійдуть на перезимівлю недорозвиненими. Тож якщо ви прагнете створити максимально сприятливі умови для ріпака озимого напередодні входу в зиму, нехтувати рістрегуляцією не варто».

Для регулювання ростових процесів посівів ріпака озимого пізніх строків сівби, а також для профілактики фомозу, борошнистої роси та інших хвороб Олександр рекомендує обрати системний фунгіцид із рістрегулюючими властивостями Унікаль (тебуконазол, 250 г/л). Тебуконазол швидко поглинається рослинами через вегетативні органи та, переміщуючись акропетально, рівномірно розподіляється в центральній частині стебла. Його дія проявляється у пригніченні синтезу ергостеролу в мембранах клітин грибів-патогенів, що призводить до їх загибелі. Паралельно, ця діюча речовина проявляє рістрегулюючий ефект, при цьому не пригнічуючи процес фотосинтезу в рослині.

Унікаль проявляє захисну, лікувальну та викорінюючу дію і забезпечує одночасно чітко виражений «стоп-ефект» та пролонговану захисну дію проти збудників фомозу, борошнистої роси, альтернаріозу, циліндроспорозу та інших хвороб. Крім того, фунгіцид допомагає контролювати точку росту, при цьому сприяючи формуванню достатньої листової маси та розвиненої кореневої системи і проникненню її в ґрунт, що позитивно відбивається на перезимівлі рослин, запобігає їх вимерзанню і впливає на майбутній рівень врожайності.