Хто знає все про вирощування сільськогосподарських культур? Ті, кому 4 липня пощастило побувати на Дні поля, організованому на базі Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН України, з упевненістю скажуть: «UKRAVIT». Бо комплексні системи захисту й підживлення кукурудзи, сої та соняшника, продемонстровані компанією під час заходу, привабили представників господарств, агрономів, менеджерів зі збуту продукції й науковців з усієї Сумської області.

Представники «UKRAVIT» детально розповіли гостям Дня поля про застосовані на демонстраційних ділянках засоби захисту рослин і мікродобрива, продуктові новинки сезону та їх переваги на фоні різних сортів та гібридів, надали рекомендації з вирощування різних культур в цьому регіоні й відповіли на запитання, що цікавили присутніх.

Зокрема, особливу увагу звернули на важливість протруювання насіння кукурудзи інсектицидними та фунгіцидними препаратами від комплексу шкідливих організмів, зокрема за допомогою новинок 2019 року – Екзор та Каріоліс, а також Авангард Р Старт для підвищення енергії проростання насіння. Повноцінна реалізація генетичного потенціалу кукурудзи має супроводжуватися поєднанням застосування ґрунтових, зокрема Тізер, та страхових гербіцидів – наприклад, Міладар Дуо, який оптимально пасуватиме до посівів, де попередником був соняшник, а також за проблеми ваточника сирійського. Під інші попередники доцільною та перевіреною роками є суміш Міладар + Агент для одночасного контролю злакових і дводольних видів бур’янів. При цьому аграріям Сумщини продемонстрували, як правильно рахувати кількість листків кукурудзи, щоб застосовувати страхові гербіциди в оптимальні фази, без прояву фітотоксичності.

Крім того, всі учасники заходу отримали корисну інформацію щодо оптимального підбору інсектицидів для контролю стеблового кукурудзяного метелика та бавовникової совки, які є найпоширенішими та найшкодочиннішими для цього регіону. Справитися із контролем цих шкідників допоможе інноваційний інсектицид Колібріс. Окрім захисту, важливою складовою технології вирощування є також позакореневі підживлення мікродобривами Авангард Р Кукурудза, Авангард Р Цинк, а також стимулятором росту, антистресантом Гулівер Стимул, на чому окремо наголосили фахівці «UKRAVIT».

На демонстраційних ділянках також була представлена велика кількість гібридів соняшника, які вирощуються на Сумщині. Гості на власні очі переконалися у високій ефективності комплексної системи захисту та підживлень цієї культури, де було застосовано ґрунтовий гербіцид Варяг, який одночасно контролює злакові і дводольні види бур’янів; також на полі у два прийоми застосовувались фунгіциди– Дезарал Екстра та Капітал, які забезпечили високоефективний контроль септоріозу, альтернаріозу, фомозу, фомопсидозу та інших притаманних регіону хвороб.

Жваву дискусію викликали оптимальні фази та норми для проведення позакореневих підживлень соняшника мікродобривами Авангард Р Соняшник та Авангард Р Бор та стимулятора росту, антистресанта Гулівер Стимул. Крім того, в польових умовах обговорили ще одне актуальне питання – контроль шкідників як на початкових етапах, від шкідників сходів, так і у пізні етапи росту й розвитку за допомогою інсектицидів Жукофф (Венон), Антиколорад Макс, Хлорпірівіт-Агро, а також новинки 2019 року – інсектициду Колібріс, який є флагманським продуктом у контролі лускокрилих шкідників.

Аграріїв також зацікавили продукти, здатні контролювати пероноспороз, – хворобу, яка може уражувати як насіння культури, так і рослини в період перед збиранням (за вторинного ураження). Для захисту насіння і проростків компанія пропонує застосовувати протруйник Баріон. Для контролю пероноспорозу в період вегетації – фунгіциди Захист і Капітал. Останній, окрім дії на широкий спектр хвороб (контролює збудники з 4-х класів: аскоміцети, базидіоміцети, дейтероміцети, ооміцети), подовжує фотосинтетичну активність, що позитивно відображається на продуктивності і якості вирощеного врожаю, покращує засвоюваність добрив, поліпшує ефективність використання вологи, фотоасиміляцію, збалансовує азотний обмін та пригнічує утворення етилену, що забезпечує «green» ефект.

Під кінець огляду ділянки із соняшником аграріям регіону було презентовано новинку сезону 2019 року – гербіцид суцільної дії, десикант Галант, до складу якого входить глюфосинат амонію. Це – найкращий препарат для проведення десикації сільськогосподарських культур, які мають сильний ступінь забур’яненості; натомість, на чистих полях для одночасного дозрівання рослин і зниження вологості зерна кращим буде застосування препарату Десикант Макс на основі диквату.

Останньою культурою, представленою на полігоні, була традиційна соя. Товаровиробників зацікавила новинка поточного сезону – двокомпонентний фунгіцидний протруйник Каріоліс, який ефективно контролює фузаріоз, пероноспороз, аскохітоз та інші хвороби сої і може одночасно застосовуватись із рідкими інокулянтами.

Для захисту від ґрунтових і ранньопіслясходових шкідників фахівці компанії рекомендували використовувати інсектицидні протруйники Матадор або Екзор. А оскільки соя має дуже розтягнутий гербокритичний період (понад 50 діб), обов’язковим елементом технології вирощування має бути застосування ґрунтових гербіцидів до появи сходів культури. Тому аграріям продемонстрували дію гербіциду Селефіт Екстра, який розроблявся для посівів сої з метою ефективного контролю дводольних бур’янів, – лободи білої, амброзії полинолистої, щириць, капустяних та інших видів. Крім того, обговорили оптимальні препарати або їх суміші для післясходового застосування, зокрема суміші Флагман + Командир, Флагман + Формула, Флагман + Імі-Віт, а також двокомпонентний спеціалізований гербіцид Флагман Екстра, який має широке технологічне «вікно» застосування. Для сортів різних груп стиглості були надані актуальні рекомендації щодо застосування фунгіцидів Дезарал Екстра, Унікаль, Капітал, Аякс, Захист – проти пероноспорозу та інші продукти для дво- або трьохкратної обробки. Для забезпечення ж рослин усіма необхідними макро-, мікро- та мезоелементами посіви були оброблені мікродобривами Авангард Р Бобові, Авангард Р Бор, а також Авангард Р Молібден для активації бульбочкових утворень.

Не залишилося осторонь і питання контролю шкідників, особливо в умовах поточного сезону, – загрозлива ситуація була із Сонцевиком будяковим (Vanessa cardui L.)якого в народі називають ще чортополохівкою чи реп’яшницею. Для ефективного знищення сонцевика від першого до п’ятого віку застосовують інсектициди контактно-системної дії Антиколорад Макс, Жукофф (Венон), Антихрущ, Хлорпірівіт-Агро, Колібріс та суміш Люкс Максі + Фас. Обговорили й особливості поширення і розвитку кліщів і визначились із оптимальним для цього інсекто-акарицидом Антикліщ Макс, який є еталоном у контролі не лише різних видів кліщів, а і трипсів, попелиць, вогнівок, совок, клопів. Для десикації були надані рекомендації та усі регламенти по Десикант Макс, Гліфовіт, Гліфовіт Екстра та Галант.

Окреме зацікавлення гостей викликали сервіси, які надає «Інститут Здоров’я Рослин». Адже завдяки їх застосуванню аграрій може оптимально розпланувати витрати й тим самим знизити собівартість вирощуваної продукції. Комплекс послуг включає в себе супроводження усього циклу вирощування сільськогосподарських культур – від дослідження ґрунту до аналізу якісних показників готової продукції. Тож виробник може бути певен, що отримав здоровий та безпечний врожай при оптимальних затратах на його вирощування.