Комплекс небезпечних шкідників розпочинає загрожувати озимим зерновим культурам відразу після їх посіву. І хоч їхня чисельність в різні роки пов’язана з ґрунтовими та погодними умовами, а видове розмаїття – з особливостями обробітку ґрунту, сівозміною, попередником та іншими чинниками, втрати врожайності вони за недостатнього контролю або його відсутності можуть спричинити суттєві. Тож фахівці компанії UKRAVIT SCIENCE PARK рекомендують приділити цьому питанню належну вагу і обов’язково забезпечити посівам надійний первинний інсектицидний захист.

«На ранніх етапах вегетації, особливо за несприятливих гідротермічних умов, що дуже часто є характерними для осіннього періоду, озимі зернові культури надзвичайно чутливі до комплексу шкодочинних організмів, в тому числі й шкідників, тому забезпечити їм надійний захист у цей період – одна з ключових передумов для створення озимині сприятливих умов для росту та розвитку, – зазначає керівник агрономічного департаменту компанії Олександр Мигловець – Тож наряду з фунгіцидними протруйниками я рекомендую обов’язково обробити посівний матеріал відповідними інсектицидними препаратами. Протруювання оптимально підібраним інсектицидним протруйником дає можливість надійно проконтролювати комплекс ґрунтових і ранньопіслясходових видів шкідників, що вбереже насіння, сходи та їх кореневу систему від пошкоджень і, відповідно, дасть культурі можливість повноцінно реалізувати генетичний потенціал врожайності. Препарат якісно та цілеспрямовано покриває посівний матеріал і гарантовано забезпечує йому необхідний захист. Крім того, за обробки насіння інсектицидними протруйниками вам не доведеться додатково виводити в поле техніку для обприскування проти ранньопіслясходових шкідників, тому цей крок є ще й економічно вигідним».

Для надійного та тривалого контролю комплексу ґрунтових і ранньопіслясходових шкідників озимих зернових культур Олександр рекомендує обрати інсектицидний протруйник Екзор (тіаметоксам, 600 г/л). Його діюча речовина характеризується високою швидкістю поглинання та переміщення проростаючим насінням і молодими сходами рослин озимих зернових. Вона блокує нікотинові рецептори шкідника в постсинаптичній мембрані синапсу, які відповідають за розпізнавання молекул ацетилхоліну. В результаті припиняється передача нервового імпульсу, і протягом години порушується рухома активність шкідника, що не дозволяє йому продовжувати процес живлення.

Екзор забезпечить високоефективний контроль таких поширених шкідників, як хлібна жужелиця, попелиці, цикадки, злакові мухи та інші. За рахунок високої розчинності діючої речовини протруйник забезпечує надзвичайно тривалий захист як кореневої системи, так і вегетативної частини рослин. При цьому він не має негативного впливу на посівні якості насіння, що дозволяє проводити протруювання завчасно. Крім того, Екзор є оптимальним баковим партнером для фунгіцидних протруйників, тож його можна комбінувати з фунгіцидними препаратами та забезпечити озимим зерновим комплексний первинний захист.