Незабаром початок весняних робіт, і кожен господар вже планує бюджет на вирощування культур в новому агросезоні. Й якщо вартість певних ресурсів коливається в межах допустимого, то частка витрат на основні добрива за останній рік суттєво зросла. Тому для оптимізації виробничих витрат і максимальної віддачі витрачених коштів науковці «Інституту здоров’я рослин» рекомендують провести комплекс досліджень, які стануть у пригоді для прийняття правильного рішення.

«Найперше та обов’язкове дослідження напередодні посівної кампанії  це дослідження ґрунту, – переконаний науковий співробітник Інституту Сергій Сальніков. – Основні показники, яким слід приділити увагу, – вміст елементів живлення в доступній для рослин формі, а також кислотність ґрунту. Завдяки цим дослідженням визначається потреба обраних для вирощування культур в добривах та їх форми. Додаткові показники для дослідження ґрунту доцільно обирати з огляду на культуру, що буде вирощуватися в поточному році: адже збалансоване застосування макро- та мікроелементів допоможе максимально розкрити потенціал сорту чи гібриду і отримати максимальний врожай».

Табл. 1: Комплексне дослідження ґрунтів в «Інституті здоров’я рослин»


соняшниккукурудзасоя
базовеp, k, s, ph (соль.)p, k, s, ph (соль.)

p, k, s, ph (соль.)

 

розширенеp, k, s, mg, b, cu, mn, zn, ph (соль.)p, k, s, mg, b, cu, mn, zn, ph(соль.)

p, k, s, mg, b, cu, mn, zn, mo, co ph (соль.)

 

преміумn (n-no3+nh4), p, k, s, ca, mg, k, na, b, cu, fe, mn, zn, mo, co, ph (соль.), органічна речовинаn (n-no3+nh4), p, k, s, ca, mg, k, na, b, cu, fe, mn, zn, mo, co, ph (соль.), органічна речовинаn (n-no3+nh4), p, k, s, ca, mg, k, na, b, cu, fe, mn, zn, mo, co, ph (соль.), органічна речовина


«Наступним логічним кроком є лабораторне дослідження закуплених добрив, 
– консультує Сергій. – Якщо ж ви тільки плануєте купувати добрива – неодмінно впевніться в їх якості перед придбанням.Необхідно перевірити загальний вміст елементів живлення в конкретних добривах і, що не менш важливо, їх доступну кількість для рослин. Завдяки отриманим результатам коригуються норми внесення, а також стає можливим більш раціональне застосування добрив в полях, залежно від рН ґрунтів».Однак, відзначає фахівець, одним дослідженням ґрунту обмежуватись не варто. Адже навіть якщо ви визначили, чого не вистачає ґрунтам господарства і запланували внесення відповідних добрив, саме останні можуть стати «слабкою ланкою» у битві за врожай.

Однак, захопившись підготовкою до посіву яких культур, не забудьте й про потреби озимини, нагадує Сергій Сальніков. Для забезпечення повноцінного збалансованого живлення озимих культур він рекомендує запланувати дослідження ґрунту на вміст NO3 та NH3 , тобто легкозасвоюваних сполук азоту. На основі отриманих даних можна з легкістю скоригувати систему живлення господарства. Таким чином, при дотриманні рекомендацій, які надаються на основі досліджень, на кожну витрачену гривню аграрій може отримати декілька додаткових сотень прибутку.