Настала пора підживлень озимих культур, а там далі не за горами й перші фунгіцидні обробки. Тож перед аграрієм вже гостро постає питання, як обрати правильні норми азотних добрив, яких мікроелементів для повноцінного росту та розвитку потребуватиме озимина, та який фунгіцид буде доцільно застосувати. Відповіді на всі ці запитання підкажуть в «Інституті здоров’я рослин».

«Хоча озимина ще перебуває у стані спокою, аграрії вже розпочали масово готуватися доактивного сезону, – відзначає науковий співробітник Інституту Сергій Сальніков. – Так, останніми днями агровиробники з усіх куточків України надсилають нам рослини озимих зернових і ріпака для різних досліджень. Активізувався також попит і на дослідження ґрунтів. Залежно від стану посівів і конкретних запитань, що цікавлять власників та агрономів господарств, ми можемо запропонувати ряд весняних досліджень озимих культур, результати яких в подальшому стануть у пригоді при проведенні комплексу агротехнічних операцій та обранні оптимальних препаратів».

До яких же досліджень, в першу чергу, рекомендують вдатися в «Інституті здоров’я рослин»? По-перше, необхідно провести дослідження ґрунту на вміст легкозасвоюваних сполук азоту. Отримані дані та рекомендації фахівців Інституту допоможуть скоригувати норми внесення азотних добрив при весняному підживленні.

По-друге, потрібно обов’язково дослідити рослинний матеріал на наявність та визначення видового спектра фітопатогенів. Це дослідження дасть можливість підібрати відповідні фунгіцидні препарати з огляду на виявлених збудників хвороб озимих культур і ступеня зараженості рослин.

Нарешті, не можна проігнорувати й потребу самих рослин у живленні. Тому по-третє, варто провести дослідження рослинного матеріалу на нестачу макро- та мікроелементів. Отримані результати допоможуть підібрати комплексні рішення для повноцінного забезпечення рослин озимини необхідними макро- та мікроелементами з огляду на їх фізіологічні потреби в живленні.

В комплексі, підсумовує Сергій Сальніков, вище перерахований комплекс весняних досліджень дасть аграріям змогу підібрати оптимальні науково-обґрунтовані рішення для забезпечення озимих зернових і ріпака всім необхідним та створення їм сприятливих умов для росту та розвитку. А зважаючи на підвищені ціни на азотні добрива та засоби захисту рослин – ще й заощадити чималу суму на купівлі необхідних виробничих ресурсів.