R&D центр найбільшого українського виробника ЗЗР та МКД розширює спектр досліджень посівного матеріалу. Відтепер в Ukravit Institute можна перевірити насіння кукурудзи на толерантність до низьких температур – провести так званий Cold test.

«Щоб встигнути «схопити» весняну вологу, аграрії досить часто проводять посів кукурудзи у ранні строки; та оскільки температура ґрунту на той час зазвичай дуже низька, насінню рідко випадає можливість проростати в ідеальних умовах, – відзначає керівник сервісно-технологічного відділу Ukravit Сергій Сальніков. – Виробники посівного матеріалу вказують у сертифікаті показники лабораторної схожості насіння. Однак на питання, чи вдасться отримати дружні сходи за малосприятливих умов у полі, ці дані повною мірою відповісти не в змозі. Щоб впевнитися, що придбане насіння здатне сформувати рівномірні сходи та стати запорукою високої майбутньої врожайності, ми пропонуємо аграріям нову послугу –холодовий тест (Cold test)».

В рамках дослідження вчені поміщають насіння кукурудзи в контрольовані умови, наближені до польових навесні, і пророщують. Отриманий результат наочно покаже, за яких температур можна висівати гібрид, аби одержати гарну схожість, та на яку густоту посіву аграрію орієнтуватися.

Холодовий тест, підкреслює Сергій, – дослідження для українського агро відносно малопоширене. Однак зважаючи на затяжні прохолодні весни із різкими перепадами температур, що дедалі частіше трапляються в наших кліматичних умовах, воно починає викликати неабияку зацікавленість у аграріїв. Надто – в умовах війни, коли посівний матеріал є значною складовою виробничих витрат, а від якісних та кількісних показників вирощеного врожаю залежать успішність агровиробництва та продовольча безпека країни.