Лускокрилі шкідники становлять значну загрозу для цілого ряду культур: адже за недостатньо інтенсивного або несвоєчасного контролю вони можуть спричинити суттєві втрати майбутній врожайності. Тому фахівці компанії UKRAVIT SCIENCE PARK рекомендують враховувати цей аспект при формуванні систем захисту і особливо ретельно обирати інсектицидні препарати для їх контролю.

«Контроль лускокрилих шкідників – серйозний виклик для аграріїв, які вирощують плодові, польові, овочеві культури і виноград, – підтверджує керівник агрономічного департаменту компанії Олександр Мигловець По-перше, вони наносять дійсно велику шкоду посівам і насадженням – як пряму, через фізичні пошкодження, які негативно впливають на загальний ріст і розвиток культур і, відповідно, на майбутню врожайність, так і опосередковану – створюючи своєрідний «портал» в місцях пошкоджень для комплексу небезпечних хвороб. По-друге, лускокрилі види шкідників важко контролюються за допомогою більшості поширених інсектицидів, оскільки вони мають високу стійкість до пестицидів, тож це питання потребує індивідуального підходу. Для вирішення «лускокрилої проблеми» я рекомендую застосовувати інсектициди на основі емамектин бензоату: ця діюча речовина високоефективно контролює представників ряду лускокрилих і здатна нейтралізувати їх на ранніх стадіях розвитку, доки вони ще не встигли завдати посівам і насадженням непоправною шкоди».

З огляду на це, фахівці UKRAVIT SCIENCE PARK розробили і вивели на ринок високоефективний інсектицид із трансламінарними властивостями Туріл (емамектин бензоат, 100 г/кг), націлений на знищення лускокрилих шкідників у плодових насадженнях, виноградниках, а також на ріпаку, соняшнику та овочевій групі. Діюча речовина препарату володіє контактною та кишковою дією. Це нейротоксин, що порушує нормальне функціонування γ-аміномасляної кислоти (ГАМК) – однієї з небагатьох  амінокислот, яка діє як передавач нервового імпульсу. Емамектин бензоат, як і інші авермектини, зв’язується з рецепторами ГАМК, що призводить до підвищення проникності іонів хлоридів у нервові та м’язові тканини в результаті відкриття глутамат-залежних хлоридних каналів. Тому після попадання діючої речовини до організму шкідника вже через кілька годин спостерігається параліч, блокується рухова активність, припиняється харчування і за кілька діб настає повна загибель (залежно від віку гусениць).

Препарат забезпечує тривалий високоефективний контроль найбільш шкодочинних лускокрилих шкідників, у тому числі тих, які ведуть прихований спосіб життя (за рахунок трансламінарної дії). В садах Туріл ефективно вирішує проблеми з плодожерками, мінуючими молями та листовійками, на виноградниках – чудово справляється з гроновою та виноградною листовійками та іншими шкідниками. Крім того, він забезпечує надійний захист посівів ріпака від капустяної молі, біланів тощо, а на овочевому сегменті може застосовуватись проти біланів, видів совок, трипсів. Важливо, що при цьому за рахунок трансламінарної дії негативний вплив препарату на ентомофагів є мінімальним.

Туріл має добру сумісність з біологічними препаратами на кісточкових та овочевих культурах, тож може стати складовою інтегрованої системи захисту. А ефективність дії інсектициду не залежить від погодних умов – високих температур повітря, сонячного випромінювання та випадання опадів, що можуть бути характерними після повного цвітіння, наприклад, садів. Таким чином, він є оптимальним рішенням для контролю «лускокрилої загрози» для ряду культур.