Жовтень – строката пора: хтось вже бореться з хворобами, шкідниками і бур’янами озимих культур, хтось – ще десикує пізні посіви ярих культур перед збиранням, а дехто проводить «чистку» полів від проблемних багаторічних бур’янів. Щоб кожна з цих операцій в нестабільних погодних умовах осені принесла бажаний результат, фахівці компанії Ukravit рекомендують застосовувати ад’юванти.

«Про яку обробку не йшлося б, в мінливих погодних умовах осіннього періоду не обійтися без допомоги ад’ювантів, – зазначає керівник департаменту агротехнологій компанії Олександр Мигловець. – Адже поступове зниження температурного режиму, перепади денних і нічних температур, а також періодичні опади роблять проміжок з оптимальними умовами для обприскування надзвичайно вузьким. Тож щоб культурні рослини за будь-яких умов отримали необхідний захист, жнива пройшли ефективно і без втрат, а поля були підготовані під посів наступних культур, необхідно «посилити» дієвість робочого розчину ад’ювантами. Вони розширюють площину покриття культур і прискорюють поглинання та проникнення діючих речовин, що в підсумку дозволяє знизити залежність якості обробок від погодних умов».

При десикації та «чистці» полів за допомогою препаратів на основі гліфосату, а також обробках посівів озимих зернових і ріпака засобами захисту рослин і мікродобривами Олександр рекомендує застосовувати органосиліконовий ад’ювант Інгрес (поліалкіленоксид модифікований гептаметилтрисилоксан). Високий вміст трисилоксану в ньому дозволяє зменшити поверхневий натяг води/робочого розчину в 3,5 рази, до <20,5 мН/м – міліньютонів на метр (для порівняння, для води цей показник становить близько 73 мН/м). Внаслідок цього зменшується кут контакту крапель із поверхнею, що забезпечує миттєве розтікання та охоплення в десятки разів більшого радіусу покриття.

Ад’ювант діє і як пенетратор, сприяючи кращому проникненню робочого розчину через захисні покриви рослин та бур’янів, що нівелює негативний вплив погодних факторів на засоби захисту рослин і мікродобрива та покращує їх дію.

При цьому він є неіонним продуктом, тобто не має заряду, а тому не здатний вступати у зв’язок із діючими речовинами препаратів у робочому розчині і впливати на їх функції. Це в поєднанні з низькою нормою витрати робить Інгрес незамінним рішенням для осінніх обробок.