Нещодавні опади у вигляді дощів на більшості території нашої держави поповнили критичну нестачу вологи, якої виноград та овочеві культури так потребували, та одночасно – створили сприятливі умови для поширення низки небезпечних хвороб. Тому щоб захистити ряд культур від небезпечних патогенів, фахівці компанії UKRAVIT SCIENCE PARK рекомендують приділити цій проблемі посилену увагу і своєчасно провести відповідні фунгіцидні обробки.

«Зливові дощі, що пройшли на більшості територій України, дещо змістили акценти в захисті винограду та овочевого сегмента: якщо до цього погодні умови сприяли живленню, розмноженню та шкідливості фітофагів, але при цьому були малосприятливими для розвитку патогенів, то наразі вони є перспективними для поширення комплексу хвороб та інфікування культур, – зазначає керівник агрономічного департаменту компанії Олександр Мигловець. – Так, у виноградниках розвиваються мілдью, оїдіум та інші хвороби. У плантаціях картоплі та томатів повсюдно відзначається розвиток і поширення фітофторозу та альтернаріозу, подекуди на томатах зустрічається верхівкова гниль. Щодо цибулі та огірків, то вони потерпають від ураження пероноспорозом. Із польових культур під загрозою поширення пероноспорозу перебувають посіви соняшника та сої. Надалі за неналежного контролю або його відсутності хвороби продовжать свій розвиток і можуть створити значну загрозу майбутній врожайності цих культур. Тож навіть якщо ви не помітили візуальних проявів цих чи інших хвороб, це не означає, що вони в безпеці. Тому я рекомендую обов’язково провести фунгіцидну обробку виноградників та овочевої групи, щоб нівелювати всі можливі ризики».

Віддати перевагу в такому випадку Олександр рекомендує комплексним рішенням, що володіють одночасно профілактичною та лікувальною дією. Тому пропонує звернути увагу на високоефективний комбінований фунгіцид Захист (цимоксаніл, 250 г/кг + металаксил, 100 г/кг). Цимоксаніл у його складі забезпечує лікувальну та антиспоруляційну дію, зупиняє процес обміну речовин грибів, сповільнює та припиняє життєві процеси, що проходять у клітинах. Проникаючи через листя та перерозподіляючись у тканинах рослин (трансламінарна дія), він знищує патоген, що почав розвиватись, навіть через 1-2 дні після зараження. Металаксил володіє потужною системною дією з лікувальними та викорінюючими властивостями; він порушує у патогенів синтез нуклеїнових кислот та інгібує РНК – полімеразу (порушується білковий обмін збудника).

Захист високоефективно захищає виноград і овочеві культури від збудників несправжніх грибів. Він володіє лікувальною та антиспоруляційною дією і здатен пригнічувати постінфекційні стадії розвитку грибів. Завдяки достатній системності препарат забезпечує тривалу захисну дію та захист навіть необроблених частин рослин і нового приросту. При цьому за його застосування мінімізуються ризики виникнення у патогенів резистентності.

Фунгіцид можна застосовувати як профілактично, для попередження інфікування культур поширеними хворобами, – в такому випадку ефективність його дії буде максимальною, – так і за перших візуальних проявів хвороб. В будь-якому випадку, своєчасна обробка цим препаратом забезпечить культурам надійний тривалий захист і вбереже врожай від втрат.