Збереження зібраного врожаю – одне з ключових завдань для українського аграрія. Надто – в умовах війни, коли продовольча безпека має підвищене значення. Тому паралельно з дбайливим збиранням врожаю фахівці компанії UKRAVIT SCIENCE PARK рекомендують обов’язково попіклуватися про ретельне зберігання зерна, аби максимально захистити його від якісних та кількісних втрат.

«Як ефективно ви б не провели збиральну кампанію, під час зберігання врожаю є загроза комплексу небезпек у вигляді комірних шкідників, – відзначає керівник агрономічного департаменту компанії Олександр Мигловець. – Такі шкідники, як комірний довгоносик, горіховий та квасолевий зерноїди, зерновий шашіль та інші, а також мишоподібні гризуни пошкоджують зерно фізично і забруднюють його продуктами своєї життєдіяльності. За відсутності контролю вони здатні призвести до втрати до 50% збіжжя – і це не кажучи про зниження харчових, фуражних та посівних якостей. Тому, щоб цього уникнути, необхідно провести фумігацію.Переваг цього методу достатньо, наприклад, всеохоплюючий спектр дії, що поширюється на всю площину без винятку, в тому числі й на важкодоступні місця, знищення максимально широкого спектра шкідників, тривалий період захисної дії. Фумігацію можна проводити як профілактично, обробляючи приміщення, в якому зберігатиметься зерно, так і по факту виявлення проблеми у процесі зберігання врожаю».

Для максимально повноцінного знищення широкого спектра шкідників запасів Олександр рекомендує застосувати фумігант Селфос (фосфід алюмінію, 560 г/кг). Діюча речовина препарату контактує з вологою, що міститься у повітрі, внаслідок чого виділяється безбарвний газ фосфін, вуглекислий газ та аміак. Фосфін викликає параліч через порушення функціонування нервової системи шкідників, в результаті чого у них блокуються процеси метаболізму та надходження кисню до організму, що призводить до їх загибелі.

Селфос дозволений для застосування на елеваторах і в зерносховищах, трюмах суден, контейнерах, вагонах тощо. Він характеризується високою біологічною ефективністю і забезпечує 100% загибель комплексу комірних шкідників на всіх стадіях їх розвитку. При цьому за дотримання регламентів застосування препарат не накопичується у сільськогосподарській продукції. Тому обравши цей фумігант для захисту врожаю під час зберігання, ви гарантовано забезпечите його збереженість та недоторканість на тривалий період часу.